Cami,Okul,Sahne Ses Sistemleri.
Profesyonel Seslendirme gerektiren yerlerde, insanları etkileyebilmesi ve gelişmiş efektleri duyabilmesi için belli bir niteliklere sahip ses sistemlerine gereksinim vardır.

Cami ses sistemleri camiler için tasarlanmış profesyonel ses sistemleridir. Camiye özel ihtiyaçlara göre planlanırken kullanılan seslendirme ekipmanları açısından cami iç ses sistemleri ve cami dışı seslendirme olarak ayrılabilir. Cami içi ve dışında temelde dışardan içeriye minare anfisi, minare hoparlörü, horn hoparlör, cami sütun hoparlörü, cami anfisi(küp anfi, hat trafolu power anfi, dec mixer), kablolu-kablosuz telsiz mikrofon, kürsü mikrofonu, mikrofon sehpası camilerde kullanılan başlıca seslendirme elemanlarıdır. Caminin büyüklüğüne göre cami ses sistemleri kurulumu hoparlör sayısı ve ona göre kaldırabilecek anfi seçimi önemlidir bu sebeple profesyonel ekip tarafından keşif yapılmalıdır. Cami iç ve dış ses sistemleri için ayrı ayrı teklifler alınmalıdır.

Cami İçi Ses Sistemleri

Çoğu caminin mimarisi birbirinden farklı olduğundan dolayı konuşmaların net ve anlaşılır olması için özellikle cami iç ses sisteminin en doğru şekilde test edilmesi ve konumlandırılması çok önemlidir. Cami içi ses sistemini en çok fiziksel özellikleri ve mimari yapısı etkilemektedir, cami anfisi ve hoparlör adetleri ve konumlandırması ses kalitesinin kayba uğramadan iletilmesinde en mühim etmenlerdir. Cami akustiği ve içerdeki sesin daha net olması kullanılan hoparlörlerin sayısına, tipine (trafolu/trafosuz) ve kalitesine bağlıdır. Hoparlörler ölü ve canlı bölgelere göre test edilerek konumlandırılmalıdır. Cami ses sistemleri kurulumu için kullanılan anfi ve hoparlörlerin profesyonel seslendirme uzmanı tarafından belirlenmesi ve yerinde keşif yapılmasında fayda vardır.

Cami Ses Sistemi Fiyatları

İbadet mekanlarından camilerin profesyonel ses sistemleri işlerini yapan seslendirme uzmanları, istenilen performansta anfi ve hoparlörlerle kurulumları yapmak isterler bu amaçla uzun süre sorun çıkarmayan cami ses sistemleri tercih etmekteler.
Cami iç ve dış ses ekipmanlarından minare ses sistemleri anfisi, horn hoparlör, sütun hoparlör, küp amfiler, el-yaka-headset wireless telsiz mikrofonlar, kablolu kürsü mikrofonları, mikrofon sehpaları, ezanmatik, kablolar ve en ucuz cami ses sistemi fiyatlarıyla 2001 yılından bu yana geniş ürün gamıyla seslendirme alanında da hizmet veren ve hem toptan hem de perakende satış ve kurulum desteği gerçekleştiren merkezi İstanbul’da yer alan Çatalca Muzik aracılığıyla temin edebilirsiniz.